Intervju sa studentima generacije - Živanović Miloš

Intervju sa Živanović Milošem, studentom generacije smera Telekomunikacije osnovnih studija.

1.  Kako se postaje student generacije?

Redovno ucim, svaki dan po malo, nisam kampanjac.

1. Šta su za vas bili najveći izazovi tokom studiranja, kako ste im pristupali i rešavali?

Nedostatak literature iz pojedinih predmeta. Trazio sam po internetu.

1. Koji predmeti su vam bili izuzetno zanimljivi i korisni i zašto?

Predmeti u struci, racunarske mreze, IP telefonija, telekomunikacione mreze, opticke telekomunikacije.

1. Da li ste se tokom studiranja bavili i nekim drugim dodatnim aktivnostima koje su organizovane u školi i van nje?

Bavim se muzikom, sviram klavir i treniram dosta dugo.

1. Šta vam se najviše dopalo u nastavnom sistemu Visoke ICT škole?

CISCO laboratorija i rad u njoj.

1. Šta planirate dalje? Posao ili nastavak studiranja?

Upisao sam specijalisticke studije, sad trazim posao.

1. Gde poslovno (u najboljoj opciji) vidite sebe za 10 godina?

Kao inzenjera koji iza sebe ima dosta uspesnih projekata, sa velikim profesionalnim autoritetom.

1. Koju poruku biste poslali studentima prve godine vašeg smera?

Obavezno da idu na sport i rekreaciju.

1. Koju poruku biste poslali vašim profesorima koji su na vas ostavili utisak tokom studiranja?

Vecina profesora koji su  mi predavali trudili su se da objasne materiju koju predaju. Neka nastave da predaju kao sto su predavali mojoj generaciji.

1. I na kraju, zašto treba upisati i završiti Visoku ICT školu?

Na smeru telekomunikacije daju prakticna zananja iz racunarskih mreza i nekih mernih uredjaja.