3 Heroes Studio vam predstavlja Math Scientist

Kompaniju „3 Heroes Studio” osnovala su trojica studenata Elektrotehničkog fakulteta, zaljubljenika u video igrice. Prijateljstvo sa studija na ETF-u u Beogradu, zajedničko interesovanje za video igre i njihovo modifikovanje pretvorili su u strateško partnerstvo. I tako nastaje kompanija koja objedinjuje njihovu strast, znanje i umeće i otvara svoje predstavništvo u prostorijama Poslovno-tehnološkog inkubatora u Beogradu.

Math Scientist je igra logičkog tipa. Cilj je ispuniti zadatke na svakom nivou ulančavanjem brojeva i njihovim sabiranjem. Zadatke igraču zadaje „Matematički naučnik”, a zadaci se kreću od prostog osvajanja određenog broja poena pa sve do rešavanja matematičkih jednačina. On ih takođe vodi kroz proces igranja, govori šta treba sledeće da se uradi, da li je nešto dobro odrađeno, nagrađuje, hvali i kritikuje igrača za vreme igre.

Nivoi u samoj igri vezani su za priču koja se provlači u pozadini. Igrači prolaze kroz testiranja matematičkog naučnika, a sve sa ciljem kako bi potencijalno postali novi naučnik. Kako se nivoi smenjuju, igrač prolazi kroz tematske deonice (matematička učionica, hemiska labaratorija, fabrika robota itd.). Svaka tematska celina sa sobom nosi nove tipove izazova i zadataka, kao i nove pozadine i brojeve.