ICT časopis u 2013. godini

ICT časopis zvanično je krenuo sa radom 6. marta 2013. godine. Za nešto malo jače od 300 dana naš časopis je čitalo preko 50.000 ljudi širom sveta. Pregledano je ukupno 100.000 stranica i objavljeno više od 350 članaka na najrazličitije teme.

Za nas su pisali ne samo studenti Visoke ICT škole već i studenti drugih fakulteta poput ekonomskog, medicinskog, biološkog, fakulteta organizacionih nauka i drugih. Više od 50 ljudi učestvovalo je u radu časopisa.

Najčitaniji članci u prethodnoj godini bili su:

1. Top 5 aplikacija za praćenje android uređaja (3.159 čitalaca)
  2. Da li ste genije ili ne – Ajnšajnova zagonetka (2.295 čitalaca
  3. Održavanje Li-ion baterije (1.269 čitalaca)
  4. Izveštaj sa elektrijade 2013 (1.173 čitaoca)
  5. Zarada na internetu mit ili stvarnost (1.125 čitalaca)
  6. EdX besplatno online studiranje (1.061 čitalac)
  7. Najzanimljiviji student Visoke ICT škole (966 čitalaca)
  8. Koliko nas zapravo kupovina košta – PayPal da ili ne (943 čitaoca)
  9. Limundo, kupindo i ostala družina (936 čitalaca)
  10.  Kako napraviti portfolio (855 čitalaca)

Pored naše zemlje imali smo posete iz celog sveta. Najviše poseta imali smo iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Crne Gore, Sjedinjenih Američkih Država, Makedonije, Nemačke, Austrije i Slovenije.

Interesantni podaci su da je 30.000 naših čitalaca pristupilo časopisu preko Google Chrome-a dok je svega 1.933 čitalaca koristilo Internet Explorer.

Podsetićemo vas na neke od projekata koje smo organizovali prethodne godine. Prvi na našem spisku je projekat TRAŽI SE!

Sledeći, ne manje važan projekat bio je intervju sa studentima Visoke ICT: Zašto ste upisali Visoku ICT školu. Naš video klip pregledalo je oko 1500 osoba. Još jedan od projekata bio je skup svih članaka o Androidu na jednom mestu i to u vidu PDF izdanja. Naš časopis Svet Androida može se pohvaliti kako velikim brojem čitalaca tako i maltene svim popularnim temama iz sveta Androida.

Ne smemo da zaboravimo da pomenemo i našu facebook stranicu na kojoj nas prati preko 500 najvernijih čitalaca i naš tviter nalog. Trudimo se ih svakodnevno animiramo našim člancima ali i zanimljivim fotografijama iz IT sveta.

Hvala što nas čitate,

Vaš ICT časopis