Intervju sa studentima generacije - Marjan Bugarinović

Intervju sa Marjanom Bugarinovićem, studentom generacije smera Poštanske i bankarske tehnologije osnovnih studija.

1. Kako se postaje student generacije?

Iskreno, student generacije može biti svako. Jedino što je bitno jeste biti uporan i istrajan u svojim planovima.

1. Šta su za vas bili najveći izazovi tokom studiranja, kako ste im pristupali i rešavali?

Najveći izazov tokom studiranja je bio početak studija. Nisam poznavao materiju uopšte, kolege, profesore, te je početak bio nešto teži. Kasnije, sa nastavkom studija, sve je došlo nekako lakše.

1. Koji predmeti su vam bili izuzetno zanimljivi i korisni i zašto?

Što se tiče predmeta, uglavnom sam bio zainteresovan za stručne predmete vezane za poštanski saobraćaj (poštanska tehnologija, osnovi poštanskog saobraćaja, logistički servisi i praktična nastava). Predavanja iz ovih predmeta su mi bila jako zanimljiva i od pomoći.

1. Da li ste se tokom studiranja bavili i nekim drugim dodatnim aktivnostima koje su organizovane u školi i van nje?

Uglavnom, kada nisam bio na fakultetu, vreme sam provodio sa društvom, ali isto tako sam dosta vremena proveo čitajući razne knjige, baveći se sportom. Takođe, jedno vreme igrao sam odbojku za školsku ekipu, što mi je jako prijalo.

1. Da li biste bili novinar ICT časopisa i iz koje oblasti, da je postojao na početku vašeg studiranja?

Da je časopis postojao na početku, verovatno bih bio jako zainteresovan. Mislim da bi to bila neka oblast koja nije vezana za struku (na primer sport ili nešto vezano za kvalitetno ispunjavanje slobodnog vremena).

1. Šta vam se najviše dopalo u nastavnom sistemu Visoke ICT škole?

Najviše mi se dopalo to što smo sve nedoumice mogli da rešavamo sa profesorima i što je celokupan sistem, barem se meni tako čini, bio koncentrisan na stručno osposobljavanje, a ne zamaranje nekim manje bitnim stvarima, kao što je slučaj na drugim fakultetima.

1. Šta planirate dalje? Posao ili nastavak studiranja?

Trenutno sam zaposlen, te bih voleo da tako i ostane, ali svakako planiram i nastavak studija, ukoliko budem u mogućnosti. Mislim da čovek sa svakim danom ima priliku da se razvija, postaje bolji i usavršava, tako da, iako ne nastavim školovanje, razvoj neće manjkati.

1. Gde poslovno (u najboljoj opciji) vidite sebe za 10 godina?

Poslovno, za deset godina, vidim sebe kao jednog od stručnjaka za oblast za koju sam se školovao.

1. Koju poruku biste poslali studentima prve godine vašeg smera?

Preporučio bih im da nema potrebe da brinu oko predmeta i da će im dosta pomoći ako dnevno barem pola sata iskoriste da pročitaju nešto vezano za fakultet, predavanja i da probaju da nađu lepšu stranu onoga što rade, uče i sve će im biti lakše.

1. Koju poruku biste poslali vašim profesorima koji su na vas ostavili utisak tokom studiranja?

Budite i dalje razlog da se studenti raduju vašim predavanjima.

1. I na kraju, zašto treba upisati i završiti Visoku ICT školu?

Upisati – zato što se razlikuje od drugih, prvenstveno po pristupu studentima, a završiti – zbog mogućnosti koja vam se pruža kada sve privedete kraju.