Male i srednje kompanije otvaraju svoja vrata studentima

''Konsultantska Kuća'' je projekat AIESEC kancelarije na Ekonomskom fakultetu koji se realizuje po četrnaesti put ove godine. Učesnici projekta su studenti koji će raditi u okviru internacionalnog tima na izazovima sa kojima se susreću mala i srednja preduzeća u oblasti marketinga, menadžmenta, odnosa sa javnošću i dizajna

Internacionalnom timu mladih ljudi se pruža šansa da primene stečena teorijska znanja. Svaki tim se sastoji od 4 člana – 2 domaća i 2 studenta iz inostranstva. Povezivanjem ljudi iz različitih zemalja, ciljano se kreira sveža perspektiva i pruža studentima i kompanijama prilika da se razviju. Dodatni benefiti za studente su i prilika da se druže, upoznaju sa udaljenim kulturama, šire globalnu mrežu kontakata i steknu profesionalno iskustvo.

Otvaranjem svojih vrata mladim ljudima, kompanija dobija nove ideje i metode rada, kao i dodatnu kreativnost koju poseduju svi mladi ljudi. Pored toga se otklanja glavna barijera mladim ljudima na tržištu rada – nedostatak iskustva, a kompanija se pozicionira kao društveno odgovorna. Kompanija koja učestvuje bi imala promociju kroz projekat i na taj način postaje vidljiva široj javnosti, a njen logo, delatnost, vrednosti postaju prepoznatljivi.

Projekat počinje 1. oktobra i trajaće 6 do 8 nedelja. Neki od projektnih zadataka na kojima će studenti i praktikanti raditi biće kreiranje marketing i biznis plana, istraživanje tržišta, plasman proizvoda i neke druge metode koje firma želi da realizuje.

Više detalja o projektu možete saznati na: aiesec.org.rs/projekti/konsultantska-kuca/. Studenti mogu popuniti ovu PRIJAVU do 30. septembra 2014. godine.

AIESEC je globalna mreža studenata koja razvija liderski potencijal mladih i pozitivno utiče na društvo. Prisustvom u preko 120 zemalja sveta, AIESEC predstavlja najveću organizaciju vođenu od strane studenata. Svojim programima internacionalnih praksi i organizacijom edukativnih i društveno-odgovornih projekata, AIESEC pruža mladima jedinstvenu mogućnost za lični i profesionalni razvoj.