Stručna poseta Regionalnom poštansko-logističkom centru JP Pošte Srbije

U sredu, 14. juna, profesori i studenti treće godine studijskog programa Poštanske i bankarske tehnologije posetili su Regionalni poštansko-logistički centar (RPLC) u Zemunu. Studente i profesore je u dugoočekivani obilazak vodio gospodin Vlada Ćalić, rukovodilac službe za sortiranje pismonosnih pošiljaka.

Gospodin Ćalić je detaljno predstavio procese prijema, prerade i otpreme pošiljaka koje se odvijaju u RPLC. Studenti i profesori su mogli da vide kako se obavlja automatizovano, kao i manuelno, sortiranje standardnih i nestandardnih pisama i paketa, kao i kako se obavlja carinski pregled međunarodnih pošiljaka. U magacinskom prostoru se takođe nalaze i lageri nekoliko velikih korisnika Pošte za koje Pošta obavlja usluge pakovanja i opremanja pošiljki (Coca Cola, Laguna, Vulkan...).

Zahvaljujemo gospodinu Vladi Ćaliću na odvojenom vremenu i trudu da najbolje moguće sprovede studente kroz procese koji se odvijaju u RPLC, kao i da odgovara na pitanja kako studenata, tako i profesora.

Detaljnije o RPLC možete pročitati na: