Studenti o nama: Ana Kuzmanović

Karakteristično za ovu školu, osim izuzetno stručnog nastavnog osoblja, odličnog izbora predmeta i kvalitetne teorijske nastave jeste i realizacija velikog broja časova u vidu laboratorijskih vežbi i stručne prakse. Na ovaj način, po završetku studija studenti su potpuno osposobljeni za rad u realnim uslovima i vrlo brzo se prilagođavaju radu u privredi.

Poštovanje,

Zovem se Ana Kuzmanović i bivši sam student Visoke ICT škole.

Ubrzo nakon završetka Srednje tehničke PTT škole, zasnovala sam radni odnos u JP PTT saobraćaja „Srbija“ (sada „JP Pošta Srbije“). Posle izvesnog vremena, poželela sam da unapredim prethodno stečena praktična znanja, te sam se opredelila za upis na tadašnji studijski program Poštanske i bankarske tehnologije Visoke ICT škole. Program mi se posebno dopao jer, osim teorijskih i praktičnih znanja iz oblasti poštanske tehnologije, pruža i znanja iz domena opšte ekomonije, bankarstva, menadžmenta, komunikacionih i informacionih tehnologija. To mi je omogućilo nastavak formalnog obrazovanja u oblasti inženjerskog menadžmenta, najpre na akademskim studijama Fakulteta za poslovne studije, a nakon toga na master studijama Saobraćajnog fakulteta u Beogradu.

Sve skupa u velikoj meri je doprinelo mom ličnom i profesionalnom razvoju i značajnom napretku u karijeri. Poslednjih godina bavim se kompleksnim poslovima u stručnim službama preduzeća i zbog svojih kvalifikacija neretko sam birana za člana pojedinih projektih timova. Krajem 2018. godine sam učestvovala kao predavač na Simpozijumu o poštanskim i telekomunikacionim tehnologijama – PosTel, gde sam prezentovala svoj prvi naučni rad.

Studije na ovoj Školi pružaju odličnu osnovu i za razvoj karijere i za dalje školovanje, zato onima koji se još uvek nisu opredelili za upis, a o tome razmišljaju, preporučujem da se bez bilo kakvog straha za to odluče. Tokom studija studenti mogu očekivati sjajnu saradnju sa profesorima, koji su uvek radi da pruže svu potebnu pomoć i podršku. Kao neko ko je u periodu studiranja, pored radne obaveze još podizao i dvoje dece (i nisam bila jedina), ne moram posebno da naglašavam koliko sam razumevanja u tom pogledu imala od strane profesora.

Bez ikakve sumnje, opredeljenjem za ovu Školu, izvesno je da birate za budućnost!

Srdačan pozdrav,

Ana Kuzmanović